Drukuj
Dostępne porady
Kto odpowiada

Gwarancja jakości!

Odpowiedzi udzielają redaktorzy posiadający dorobek w zakresie publikacji fachowych i/lub doświadczenie zawodowe w zakresie księgowości a także współpracująca z serwisem Kancelaria prawna TWZ.

Darmowe porady prawne on-line

eksport (22)

Podatek VAT od eksportu usług do krajów trzecich

Chcę sprzedawać aplikacje na telefon za pośrednictwem google play. Jestem VAT-owcem. Z tego co się orientuję to do krajów wspólnoty sprzedaję aplikacje z 23% podatkiem VAT. Odbiorcą są konsumenci prywatni. Jednak nie wiem jak rozliczyć się z krajami trzecimi, bo...

Data: 23.07.2013

Świadczenie usług elektronicznych w kraju trzecim (poza UE)

Eksportuję usługi elektroniczne - usługi te świadczę w UE oraz w krajach trzecich. W Polsce nie jestem podatnikiem VAT (zwolniony), natomiast posiadam VAT-UE na potrzeby rozliczeń z klientami z Europy. Co w przypadku, gdy klientem jest osoba prywatna z krajów...

Data: 04.01.2013

Export a VAT

Czy mogę sprzedaż towarów do Wielkiej Brytanii potraktować jako export?

Data: 06.08.2010

Export towarów

Jak powinna prawidłowo wyglądać ewidencja faktury exportowej (KPiR i rejestr sprzedaży, deklaracja VAT-7), jeżeli fakturę VAT ze stawką "0%" wystawiono 07.06.2009 r., data przyjęcia towaru przez Agencję Celną 22.06.2009 r., a potwierdzenie wywozu towaru poza terytorium Wspólnoty 28.08.2009 r.

Data: 25.09.2009

Transakcja lanchowa

Jesteśmy zarejestrowaną Spółką dla potrzeb VAT i VAT UE w Polsce. Kupujemy towar od kontrahenta z Włoch, ale towar nie zostanie dostarczony do Polski. Włoski kontrahent wyśle towar bezpośrednio do naszego kontrahenta z Maroko. Jak to rozliczyć?

Data: 23.07.2009

Podatek VAT, a eksport do Rosji, Ukrainy itp.

Jak wygląda rozliczenie podatku VAT w przypadku eksportu do Rosji, Ukrainy? Czy cena eksportowa powinna zawierać podatek VAT? Czy mam kalkulować cenę eksportową na podstawie tylko i wyłącznie ceny netto oraz zysku?

Data: 22.04.2009

Pośrednictwo w eksporcie towaru

Dokonałam transakcji pośredniczenia w eksporcie towaru pomiędzy polską i amerykańską firmą. Towar "wyszedł" z Polski - odprawa celna. Wynagrodzeniem moim jest prowizja płacona przez firmę amerykańską. Czy w/w prowizję powinnam opodatkować VAT?

Data: 03.03.2009

Sprzedaż poza UE

Sprzedałem towar na aukcji internetowej o wartości ponad 1000 zł klientowi spoza UE. Jaką stawkę VAT zastosować?

Data: 21.01.2009

Eksport - obowiązek podatkowy

Wystawiłam fakturę eksportową w dniu 18.12.2008 r. Data wyprowadzenia towaru poza UE, znajdująca się na IE-599 to 10.01.2009 r. Potwierdzenie IE-599 otrzymałam przed złożeniem deklaracji VAT-7 za IV kwartał (10.01.2009 r.). Czy zgodnie z nowelizacją ustawy VAT, powinnam fakturę w/w...

Data: 20.01.2009

Moment powstania obowiązku podatkowego w eksporcie towarów

W związku z wejściem w życie nowelizacji VAT mam pytanie - jak ma się "nowy" moment powstawania obowiązku podatkowego w eksporcie towarów (czyli dzień wystawienia faktury) do art. 42 ust. 12 ustawy o VAT, który mówi, że jeśli nie mamy...

Data: 23.12.2008

Eksport - błąd w odprawie

Dokonuję eksportu towarów. Wystawiłam fa. eksportową na kwotę 11000 USD za towar w ilości 1600 kartonów; 24 000kg. Na potwierdzeniu IE-599 został wskazany cały towar ( 1600 kartonów; 24000 kg) Wartość w walucie USD z IE-599 nie jest jednak zgodna...

Data: 23.12.2008

VAT stawka 0%

Prowadzimy obsługę celną dla przedsiębiorstw (PKPiR, VAT). Dla większości naszych usług mają zastosowanie stawki VAT 0% (art.83, ust.1 pkt 19) – usługi polegające na wykonywaniu czynności bezpośrednio związanych z organizacją eksportu towarów i załatwianiu formalności celnych. W programie księgowym faktury...

Data: 10.12.2008

Wysyłka towaru pocztą a dokument SAD

Prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą (VAT, ryczałt), wysyłam towary drogą pocztową. Aby zastosować 0% VAT przy wysyłce poza UE potrzebny mi będzie między innymi dokument SAD, który potwierdza wywóz towarów poza obszar Wspólnoty. Dowiedziałam się w urzędzie skarbowym, że wysyłając towary...

Data: 14.11.2008

Eksport a podatek VAT

Nabywam towar (PKWiU 19.20.12-20.00 i 17.40.16-59.00) w Azji, sprowadzam go do Polski, a potem sprzedaję detalicznie i hurtowo. Nie jestem pośrednikiem. Zdarza się, że mam zamówienia z zagranicy np. RPA i wtedy chcę, żeby wyprodukowany towar był bezpośrednio wysyłany od...

Data: 13.11.2008

Dokument celny potwierdzajacy wywóz towaru

Jak powinnam się ubiegać o dokument potwierdzający wywóz towaru poza UE, jeśli towar będzie wysyłany za pośrednictwem poczty lub kuriera? Czy taki dokument będzie mi też potrzebny przy wysyłce towaru do krajów UE, jeśli faktura będzie wystawiona z 0% VAT?

Data: 23.10.2008
Strona:    1 2   Następna