Drukuj
Dostępne porady
Kto odpowiada

Gwarancja jakości!

Odpowiedzi udzielają redaktorzy posiadający dorobek w zakresie publikacji fachowych i/lub doświadczenie zawodowe w zakresie księgowości a także współpracująca z serwisem Kancelaria prawna TWZ.

Darmowe porady prawne on-line

Podatek VAT (4392)

Strata na zakupie udziałów za aport

Firma - osoba fizyczna w roku 2007 na podstawie przedwstępnej umowy, wpłaciła zaliczkę w kwocie 405.000,00 zł brutto na zakup apartamentów w hotelu do spółki deweloperskiej (konto 080). W roku 2010 deweloper ogłosił upadłość a wartość wpłaconej zaliczki tj....

Data: 24.03.2017

Usługa elektroniczna dla klienta zagranicznego

Zawarłam z pewną firmą zagraniczną umowę o świadczenie usług tłumaczeniowych drogą elektroniczną. Na szablonie faktury dostarczonej przez zlecającego muszę podać nr VAT, a jeśli nie go mam (tak jest w moim przypadku, bo nie prowadzę działalności gospodarczej) umieścić adnotację, dlaczego...

Data: 17.03.2017

Podatek PIT od obligacji

Kilka lat temu kupiłem na GPW obligacje (seria B) jednej ze spółek. Spółka miała wykupić je w 2014. Niestety nie wykupiła, sąd ogłosił upadłość firmy z możliwością zawarcia układu. Układ z obligatariuszami został zawarty i na jego podstawie otrzymałem kolejne...

Data: 13.03.2017

JPK - czy obowiązuje mnie Jednolity Plik Kontrolny?

Prowadzę jednoosobową działalność w zakresie instalacji elektrycznych. Jestem podatnikiem podatku VAT, nie prowadzę żadnej wymiany z zagranicą ani nie wykonuję usług jako podwykonawca. Czy według nowych przepisów o podatku VAT obowiązuje mnie Jednolity Plik Kontrolny?

Data: 13.03.2017

Zła stawka amortzacji

Co zrobić gdy firma przyjęła za wysoką stawkę amortyzacji podatkowej i wykryła ten błąd po 4 latach? jak dokonać korekty i czy jeżeli zmienił się symbol rodzajowy w nowej KŚT to od stycznia trzeba go zmienić w księgach np 653...

Data: 28.02.2017

Lekarz na karcie podatkowej a kasa fiskalna

Lekarz prowadzący prywatną praktykę lekarską w swoim gabinecie jest opodatkowany kartą podatkową. Czy usługi dla osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej musi ewidencjonować przy użyciu kasy fiskalnej?

Data: 28.02.2017

Szkolenia z zakresu weterynarii

Jaką stawką podatku VAT objęte są szkolenia z zakresu weterynarii?

Data: 28.02.2017

Jak udokumentować gratis?

Jak udokumentować przekazanie takiego gratisu do 10 zł, którego koszt zakupu (wytworzenia) towarów gratisowych będzie stanowił element kalkulacji ceny za towary podstawowe. Czyli kupuję na fakturę małe mydełka i chcę aby były gratisami dodawanymi do większych zakupów. Klient kupuje coś...

Data: 28.02.2017

Ewidencjonowanie na kasie fiskalnej

Wykonuję usługi budowlano-instalatorskie dla osób fizycznych. W grudniu 2016 roku przekroczyłem limit obrotów 20 000 zł. Od kiedy muszę rozpocząć ewidencjonowanie na kasie fiskalnej?

Data: 27.02.2017

Nierozliczona faktura VAT

Podczas prowadzenia podsumowania rozrachunków z kontrahentami wyskoczyły mi faktury do rozliczenia z 2014 roku. Co nam w takiej sytuacji zrobić? Sprawdzałam, że część z nich jest nieuregulowana a część źle zaksięgowania.

Data: 14.02.2017

Deklaracje VAT po zmianach w przepisach

Jestem małym podatnikiem. Do końca 2016 r. składałam deklaracje VAT-7K. Jeden raz na kwartał mam WDT, wykonuję usługi dla kontrahenta z Czech, zgodnie z art.28b nie są one opodatkowane w Polsce. Czy po zmianie ustawy o podatku VAT z chwilą...

Data: 14.02.2017

Podatek VAT

Prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą, a moje przychody to w 95% usługi zwolnione z VAT. Przychody opodatkowane to reszta czyli około 5%. W koszty zaliczam 50% podatku VAT z tytułu eksploatacji samochodu. Ponieważ jak w każdej działalności ponoszę także koszty. Program...

Data: 14.02.2017

JPK dla mikrofirm

Jesteśmy mikrofirmą zarejestrowaną jako VAT EU. Czy jeśli nie będziemy sprzedawać towaru do UE, to mimo tego musimy rozliczać VAT za pomocą JPK?

Data: 14.02.2017

Księgowanie w KPiR OC samochodu

Jestem podatnikiem VAT. Dokonałem sponsoringu na kwotę 1.000 zł. Odbiorca wystawił mi fakturę na tę samą kwotę ale bez VAT-u, czyli nie jest Vatowcem. Czy mogę zaksięgować w książce przychodów i rozchodów odpowiednio - netto 813 zł, VAT...

Data: 14.02.2017

Odwrotne obciążenie VAT

Firma o profilu budowlanym świadczy również usługi serwisowania. Czy te usługi również będą podlegać do odwróconego VAT?

Data: 14.02.2017
Strona:    1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... 12   Następna