Drukuj
Dostępne porady
Kto odpowiada

Gwarancja jakości!

Odpowiedzi udzielają redaktorzy posiadający dorobek w zakresie publikacji fachowych i/lub doświadczenie zawodowe w zakresie księgowości a także współpracująca z serwisem Kancelaria prawna TWZ.

Darmowe porady prawne on-line

Szczegóły odpowiedzi

Chcesz uzyskać dostęp do treści odpowiedzi na pytanie:

Czy organizator konkursu wystawia PIT-8C dla zwycięzcy?

Z opisu przedstawionego w pytaniu http://e-porady.pit.pl/odpowiedz/pit8c-a-podatek-od-nagrody,42633.html wynika, że organizator konkursu/fundator nagród pobrał 95 zł podatku z dodatkowej nagrody pieniężnej, która była przyznana laureatowi. Czy w tej sytuacji na organizatorze konkursu/fundatorze nagród nie ciążą obowiązki wystawienie deklaracji dla laureata, a przychodu nie uwzględnia on w zeznaniu rocznym (art. 30 ust. 8 oraz 28 ust 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych)?

oraz do całej bazy rozwiązań podatkowych liczącej obecnie 19861 porad.

  1. Zapisz się do newslettera newsPIT
  2. Wygeneruj hasło
  3. Zaloguj się i korzystaj za darmo!

Użytkownik
Hasło
Generuj nowe hasło