Drukuj
Dostępne porady
Kto odpowiada

Gwarancja jakości!

Odpowiedzi udzielają redaktorzy posiadający dorobek w zakresie publikacji fachowych i/lub doświadczenie zawodowe w zakresie księgowości a także współpracująca z serwisem Kancelaria prawna TWZ.

e-porady

Szczegóły odpowiedzi

Tytuł:

Do 1000zł i 6 miesięcy?

Pytanie: Czy wolna od podatku dochodowego jest sprzedaż rzeczy używanych przetrzymanych minimum 6 miesięcy o wartości do 1000zł?

Odpowiedź nr 173:

Tak, jest wolna od podatku dochodowego, choć na zwolnienie nie ma wpływu wartość przedmiotu. Wartość ta ma wpływ na obowiązek złożenia deklaracji PCC-1 i opłacenia podatku od czynności cywilnoprawnych z tytułu dokonanej sprzedaży.

Od 1 stycznia 2007r. podatek PCC od umowy sprzedaży płaci jedynie kupujący.


Artur M. Brzeziński

Uzasadnienie modyfikacji: Zmiana przepisów

Podstawa prawna:
Art. 10 ust. 1 pkt 8
Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych z dnia 1991-07-26
(Tekst jednolity 2012r. Dz.U. Nr , poz. 361)
Art. 4 ust. 1 pkt 1 i Art. 9 pkt 6
Ustawa o podatku od czynności cywilnoprawnych z dnia 2000-09-09
(Tekst jednolity 2010r. Dz.U. Nr 101, poz. 649)

Kategoria: eHandel > Cena do 1000zł >
Pytanie z dnia: 2006-07-30, Ostatnia modyfikacja: 2007-01-29
Data odpowiedzi: 2006-07-30, Status: Odpowiedziane

e-Porada jest publikacją o charakterze informacyjnym, nie stanowi porady podatkowej czy prawnej