Drukuj
Dostępne porady
Kto odpowiada

Gwarancja jakości!

Odpowiedzi udzielają redaktorzy posiadający dorobek w zakresie publikacji fachowych i/lub doświadczenie zawodowe w zakresie księgowości a także współpracująca z serwisem Kancelaria prawna TWZ.

Darmowe porady prawne on-line

Szczegóły odpowiedzi

Tytuł:

Koszt wysyłki na kasie fiskalnej

Pytanie: Zamierzam sprzedawać używane zabawki na allegro. Zakupię kasę fiskalną, a opodatkowanie to ryczałt 3%. Przykładowo sprzedaję zabawki za 100zl + doliczam 8 zł z racji kosztów wysyłki. Na wysyłce nie zarabiam i nie doliczam kosztów pakowania. Rozumiem, że na paragonie muszą znaleźć się 2 pozycje. Pierwsza to cena towaru, a druga to koszt wysyłki.
Jeśli towar podlega ryczałtowi, to wysyłka również podlega ryczałtowi 3%? Skoro 8 zł, które otrzymuję, oddaję w całości wysyłając paczkę, to czy koniecznie muszę odprowadzać podatek?

Odpowiedź nr 42351:

Paragon powinien wskazywać czynność zgodnie z jej faktycznym kształtem. Skoro w aukcji internetowej osobno wyszczególniony był towar i osobno usługa transportu, to w efekcie paragon powinien posiadać dwie pozycje. Dopuszczalne jest stosowanie jednolitej stawki 3% również dla usługi transportu sprzedawanego towaru. W przypadku pokrywania kosztów przesyłki pocztowej przez nabywcę towaru, według wartości poniesionej wcześniej przez sprzedawcę, przychodem sprzedającego jest całość świadczenia należnego od nabywcy sprzedanego towaru tj. cena towaru wraz z kosztami jego przesyłki. Koszty przesyłki pocztowej określonego towaru są częścią składową kwoty należnej z tytułu sprzedanego towaru. (potwierdza to m.in. Naczelnik Trzeciego Urzędu Skarbowego w Lublinie w interpretacji z 6 października 2006 r. (sygn. akt D-3/415-1/8/06).

Zespół Kancelarii
Tabędzka - Wieszczeczyński - Zagierska
www.adwokaci-twz.pl

Podstawa prawna:
Art. 12 ust. 1 pkt 5 litera (b)
Ustawa o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne z dnia 1998-11-20
(Tekst jednolity 1998r. Dz.U. Nr 144, poz. 930)

Kategoria: eHandel > Koszty przesyłki >
Pytanie z dnia: 2016-01-08, Ostatnia modyfikacja: Odpowiedź nie modyfikowana
Data odpowiedzi: 2016-01-23, Status: Odpowiedziane

e-Porada jest publikacją o charakterze informacyjnym, nie stanowi porady podatkowej czy prawnej