Drukuj
Dostępne porady
Kto odpowiada

Gwarancja jakości!

Odpowiedzi udzielają redaktorzy posiadający dorobek w zakresie publikacji fachowych i/lub doświadczenie zawodowe w zakresie księgowości a także współpracująca z serwisem Kancelaria prawna TWZ.

Darmowe porady prawne on-line

Szczegóły odpowiedzi

Tytuł:

Szycie ubrań i sprzedaż przez Internet a ryczałt

Pytanie: Zakładam działalność gospodarczą, która będzie polegała na szyciu ubrań oraz sprzedaży przez internet. Zastanawiam się nad ryczałtem, lecz nie jestem pewna, czy mogę z niego korzystać. A jeśli mogę, to jakie oprocentowanie będę miała?

Odpowiedź nr 44013:

Zakładając, że nie chodzi o sprzedaż ubrań szytych na miarę (działalność usługowa), dochodzi do prowadzenia działalności wytwórczej, dla której zastosowanie znajdzie stawka 5,5%. Działalność wytwórcza to działalność, w wyniku której powstają nowe wyroby, w tym również sprzedaż wyrobów własnej produkcji, prowadzoną przez podatnika.
W przypadku usług szycia na miarę dochodzi od działalności usługowej – co oznacza pozarolniczą działalność gospodarczą, której przedmiotem są czynności zaliczone do usług zgodnie z Polską Klasyfikacją Wyrobów i Usług wprowadzoną rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 29 października 2008 r. w sprawie Polskiej Klasyfikacji Wyrobów i Usług (PKWiU). Zastosowanie znajduje stawka 5,5%.

Podstawa prawna:
Art. 12 ust. 1 pkt 3 lit. b, art. 12, ust. 1 pkt 4 lit. a ustawy z dnia 20 listopada 1998 r. o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne tj. z dnia 2 grudnia 2016 r. (Dz.U. z 2016 r. poz. 2180),
Art. 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. kodeks pracy tj. z dnia 8 września 2016 r. (Dz.U. z 2016 r. poz. 1666).

Zespół Kancelarii
Tabędzka - Wieszczeczyński - Zagierska
www.adwokaci-twz.pl

Kategoria: eHandel >
Pytanie z dnia: 2017-09-06, Ostatnia modyfikacja: Odpowiedź nie modyfikowana
Data odpowiedzi: 2017-09-06, Status: Odpowiedziane

e-Porada jest publikacją o charakterze informacyjnym, nie stanowi porady podatkowej czy prawnej